Přeji všem dobrý den. Jmenuji se Michal Auředník a rád bych s Vámi sdílel příběh mé společnosti ULTIMATE-GEMS s. r. o., který se datuje od roku 2012. Je o čem vyprávět, posuďte sami.

 

První začátky s moissanity Charles&Colvard

Od samého počátku založení společnosti jsem se zaměřil na nabídku alternativních drahokamů k přírodním diamantům, což přetrvává až do současnosti. Charles&Colvard byl v té době jediným celosvětovým výrobcem drahokamů moissanite, ale jejich kvalita nebyla taková, aby trh zaujala (J-K barva / VS čistota). Následovala řada Forever a Forever One, ale to už skončil patent výrobce a začala zcela nová kapitola příběhu.

Amora drahokam | Za hranicemi diamantu

Po vypršení patentu Ch&C se do výroby pustilo více firem a nade všechny vyčnívala Amora, která se stala na řadu let mojí vášní. Amoru vyráběl americký výrobce a moje společnost byla jedním ze 7 distributorů na celém světě a jediným v celé Evropě, což považuji za veliký úspěch. V roce 2014 jsem uskutečnil evropskou premiéru Amory na veletrhu Jubinale v Krakově (Polsko). 

Amora se stala velice úspěšná po celém světě především díky svému výbrusu Super Ideal Herts & Arrows (dosahují necelé 2% ze všech diamantů) a byla v té době nejoblíbenější alternativou právě k přírodnímu diamantu. Společnost bohužel ukončila výrobu, což mi velice mrzí, jelikož do dnešního dne dostávám poptávky z celého světa, zda bude znova dostupná. 

Mnoho zákazníků (USA, Kanada, Asie, EU, Austrálie) si ke šperku rovnou objednalo i šperk z naší jedinečné kolekce, nebo jsme často vyráběli zakázkové šperky podle přání zákazníka. Velmi často byla Amora centrálním drahokamem, který byl doplňovaný přírodními diamanty.

Sirius | Vlastní značka drahokamu a šperků 

Po ukončení výroby Amory jsem oslovil několik dalších výrobců moissanitů, ale kvalita a především podpora ze strany výrobců byla opravdu špatná. Rozhodl jsem se učinit odvážný krok a vybudovat svojí vlastní značku moissanitů Sirius (nejjasnější hvězda na obloze).

Sirius je cenově velmi dostupný syntetický drahokam, který má veliký potenciál nahradit zirkon. Má tvrdost 9.25, větší oheň a brilanci než diamant a je tak naprosto ideálním drahokamem pro denní nošení. 

Byl to poměrně dlouhý proces, který spočíval ve vybudování celé značky, hledání dodavatele nejkvalitnějšího materiálu (SiC - karbid křemíku) na trhu a zajištěním excelentního vybroušení drahokamů, které zaručovalo stabilní kvalitu výbrusu. Značka Sirius úspěšně funguje dodnes: www.siriusgem.com

 

Čas na laboratorní diamanty

www.laboratornidiamanty.cz | www.laboratornediamanty.sk

Laboratorní diamanty sleduji od samého počátku a jejich příběh je podobný moissanitům. V počátku bylo jen pár společností, které se začaly věnovat výrobě laboratorních diamantů, ale vlastnosti byly velmi špatné (J-K barva), cena astronomická a velikost pod 2ct. nebyla téměř v nabídce. Laboratorní diamant je produkt jako každý jiný a tak bylo jen otázkou času, než se na tento lukrativní segment nezaměří více firem, což mělo za následek snížení ceny a především dosažení podstatně lepších výsledků "4C" (barva, čistota, výbrus, váha v ct.). Ještě před pár lety stál krásný 1ct. laboratorní diamant kolem 60-70.000,- Kč, zatímco dnes nabízíme 1.21ct D-VVS1 za necelých Kč 19.000,-!!

Společnost ULTIMATE-GEMS  s. r. o. je díky své specializaci největším prodejcem laboratorních diamantů v České republice a na Slovensku a troufnu si s čistým svědomím říci, že máme VÝRAZNĚ lepší ceny, než jsou konkurenční (až o 80%). 

I nadále laboratorní diamanty zasazujeme do šperků z naší kolekce Sirius, která je zaměřena na bohatost a krásu. 

 

Zvu Vás na kávu a prohlédnout si laboratorní diamanty.

Celý příběh by asi vydal na napsání knihy, provázejí ho úspěchy i pády, bohatství i starty od nuly, ale moje vášeň pro krásné věci a především ty třpytivé zůstane věčná. Během celé té doby jsem se učil a získával zkušenosti, o které bych se rád s Vámi podělil a ať už si zvolíte přírodní diamanty, laboratorní diamant nebo Sirius moissanite, vždy vybereme ten pravý překrásný drahokam, který Vám bude dělat radost po celý život.

Srdečně Vás zvu na dobrou kávu do mé kanceláře v Králově Dvoře (15min od Prahy). kde si můžete prohlédnout krásu nejen laboratorních drahokamů.

Budu se těšit na spolupráci s každým zákazníkem, kterému se budu osobně věnovat, jak nejlépe umím a využiji všech svých dosavadních zkušeností, abych naše služby, kvalita zpracování a samotný šperk s drahokamem předčily Vaše očekávání. 

Přeji příjemný pohodový den

Michal Auředník  - CEO ULTIMATE-GEMS s. r. o.